Pielęgnacja obuwia

Prosimy o zapoznanie się z zasadami użytkowania oraz konserwacji obuwia co pozwoli Państwu dłużej zachować jego walory użytkowe i estetyczne.

Zasady użytkowania obuwia.

Zalecamy przestrzeganie następujących zasad użytkowania obuwia:

- obuwie należy wkładać za pomocą łyżki do butów, aby uniknąć załamania zapięty lub rozerwania cholewki,
- należy unikać przemoczenia obuwia, bowiem prowadzić to może od jego trwałych odbarwień oraz deformacji; obuwie przemoczone należy suszyć tylko i wyłącznie w temperaturze pokojowej, z dala od grzejników lub innych źródeł ciepła,
- zabrania się prania obuwia,
- zaleca się po użyciu obuwia przechowywać je w suchym i nienasłonecznionym miejscu z włożonymi do wewnątrz prawidłami - pozwoli to uniknąć odkształcenia obuwia oraz jego rozjaśnienia,
- fleki oraz zelówki powinny być systematycznie wymienianie po ich zużyciu wynikającym z normalnego użytkowania obuwia,
- należy pamiętać o codziennej pielęgnacji obuwia i jego czyszczeniu za pomocą dedykowanych do tego celu odpowiednich szczotek, past, kremów oraz innych środków,
- obuwie powinno być używane zgodnie z jego przeznaczeniem,

Konserwacja obuwia

Skóry licowe (gładkie) – zabrudzenia oraz wcześniej nałożone pasty (kremy) należy usuwać gąbką lub bawełnianą szmatką delikatnie zwilżoną wodą. Po oczyszczeniu buty powinny wyschnąć w temperaturze pokojowej. Następnie na tak oczyszczoną skórę zaleca się nałożenie pasty (kremu) w kolorze skóry. Po wyschnięciu pasty (kremu) buty należy wypolerować szczotką z miękkim włosiem lub bawełnianą szmatką.
Uwaga! Nie stosować past samonabłyszczających. Nie nakładać także bezpośrednio nowej warstwy pasty (kremu) na starą powłokę (należy ją uprzednio usunąć).

Skóry zamszowe – zabrudzenia należy usuwać specjalną szczotką dedykowaną do zamszu. Po usunięciu zabrudzeń stosować tylko i wyłącznie środki przeznaczone do zamszu – koloryzujące do ożywienia koloru skóry, a w okresie jesienno-zimowym środki impregnujące chroniące przed przemakaniem.
Uwaga! Nie stosować past i kremów.

Pozostałe materiały – zabrudzenia oraz wcześniej nałożone pasty (kremy) należy usuwać gąbką lub bawełnianą szmatką delikatnie zwilżoną wodą. Po oczyszczeniu buty powinny wyschnąć w temperaturze pokojowej.

Podeszwy skórzane – podeszwy takie z racji swoich naturalnych właściwości mają tendencję do ścierania się w trakcie chodzenie. Dlatego zaleca się zelowanie butów i systematyczny przegląd ich stanu. Podeszwy takie nie są przeznaczone do użytkowania w warunkach deszczowych. W przypadku przemoczenia podeszwy należy ją suszyć w temperaturze pokojowej. Zabrudzenia wystarczy przetrzeć lekko wilgotną szmatką lub gąbką oraz wytrzeć do sucha, a następnie na obrzeża podeszwy i obcas można nałożyć bezbarwną pastę (krem) do butów oraz wypolerować.

Przestrzeganie przez Państwa powyższych zaleceń dotyczących użytkowania oraz konserwacji obuwia sprawi, że zakupione u Nas buty będą cieszyły Państwa swym pięknym wyglądem przed długi czas.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości z Państwa strony dotyczących użytkowania lub konserwacji obuwia prosimy o kontakt z naszym Sklepem.